Deklaracja dostępności
Dom Pomocy Społecznej w Wałczu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony bip.dps.powiatwalecki.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
- pliki PDF, DOC itp. – redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Odrębną kwestią jest poprawne formatowanie plików tak, by były one dostępne (np. powinny posiadać strukturę znaczników, czyli tagowanie),
- nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.
Nadmierne koszty
Ocena dokonana na podstawie analizy kosztów zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu.
Treści nieobjęte przepisami
Data i podstawa przygotowania deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Skróty klawiszowe
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + 0-9 - Menu
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Agnieszka Łojek — mejlowo administrator@dpswalcz.pl lub telefonicznie +48 536 838 175.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Agnieszka Łojek, e-mail: administrator@dpswalcz.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 536 838 175. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Link do aplikacji mobilnej:
Link do deklaracji dostępnosci tej aplikacji:
Dostępność architektoniczna
Dom Pomocy Społecznej, ul. Orla 35, 78-600 Wałcz. Do budynku prowadzi 5 wejść: pierwsze główne od strony ul. Orlej, drugie boczne (dostawa towaru) od strony bramy wjazdowej, trzecie wejście prowadzące do budynku głównego znajduje się od strony podwórka, ale nie jest przeznaczone dla interesantów, czwarte wejście (ewakuacyjne) znajduje się na posesji Domu w budynku łącznika i posiada podjazd dla wózków inwalidzkich piąte wejście dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami, znajduje się na posesji Domu w budynku łącznika i posiada podjazd dla wózków inwalidzkich. Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim mogą wjechać do budynku głównego przez bramę wjazdową wejściem piątym od strony podwórka, a następnie korytarzem przez łącznik w kierunku budynku głównego. Osoba niepełnosprawna, jeżeli jest taka potrzeba, uzyskuje pomoc w biurze, które mieści się na parterze w budynku głównym. Aby dotrzeć do biura należy udać się do wejścia piątego następnie przejechać korytarzem budynku łącznika skręcić w prawo i naprzeciwko klatki schodowej, w połowie korytarza budynku głównego po lewej stronie, znajduje się mały korytarz w którym należy wybrać drzwi z lewej strony. Budynek posiada dźwig osobowy, który zapewnia dostęp do pomieszczeń, w których pracują pracownicy Domu Pomocy Społecznej (dźwig nie posiada sygnalizacji dźwiękowej). W budynku częściowo znajdują się oznaczenia w alfabecie Braille’a . Brak jest oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących. Każdy pracownik Domu Pomocy Społecznej ma obowiązek okazania wszelkiej pomocy podczas załatwiania sprawy przez osoby z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość załatwienia spraw przy pomocy tłumacza migowego (pracownik DPS). W budynku nie ma systemów naprowadzających dźwiękowo osoby niewidome i słabo widzące. Toalety dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.